Skip to main content

Árkoson tartottak munkamegbeszélést a megye polgármesterei, melynek fő témája az európai parlamenti választásokra való felkészülés volt. A 36 RMDSZ-es polgármester mellett jelen volt Gelence MPP-s és Nagyborosnyó EMNP-s polgármestere is, hiszen mindannyian részt vállalnak a szükséges 26.000 támogató aláírás gyűjtésében.

alairas gyujtes

Tamás Sándor, az RMDSZ Háromszéki Területi szervezetének elnöke a gyűlésen kifejtette: “Tegnap hagyta jóvá a kormány az EP választásokra vonatkozó döntéseket, ennek értelmében hozzá is látunk a támogató aláírások gyűjtéséhez. Az erős RMDSZ európai képviselet minden háromszéki magyar ember közös érdeke, ezért fogunk dolgozni a következő időszakban.”

Hétfőtől a támogató íveket a vidéki polgármesteri hivatalokban, a 4 város RMDSZ irodáiban lehet kitölteni, továbbá a www.haromszekirmdsz.ro oldalról is letölthetőek. Megyeszerte pedig 200 önkéntes dolgozik azért, hogy minél szélesebb körhöz, minél több háromszéki emberhez eljussanak az aláíró ívek.