Skip to main content

Az RMDSZ Háromszéki Nőszervezete a meglévő és alakulóban levő tagszervezeti elnökségének tartott vezetői és egyben önismereti képzést április 24-én, az eresztevényi Benke kúriában.

IMG_6394

Rengeteg erő és energia van az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének a munkájában, melyet a hittel és odaadással végzett 17 tagszervezet tevékenysége tesz teljessé. Az országos Nőszervezet és az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének partnerségével megvalósuló képzései által nagy hangsúlyt fektet az egyéni- és szervezetfejlesztésre, melyre egyre nagyobb igény mutatkozik. Ájgel Ágnes, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének elnöke köszöntőjében kiemelte, fontosnak tartja, hogy időközönként képzéseket szervezzenek a nőknek. Örül, hogy a háromszéki nők nyitottak a folyamatos fejlődésre, személyiségük fejlesztése által pedig arra törekednek, hogy minőségi munkát végezzenek helyi közösségeikben.

„A járványhelyzet sok mindent megvont tőlünk az elmúlt másfél évben, de igyekeztünk nem elszakadni a közösségeinktől, hanem jelen lenni ez idő alatt is és segíteni ott, ahol szükség volt rá. Erőt, lendületet, tudást, új ötleteket merítettünk a szombati napból. Reméljük, hogy lassan látjuk az alagút végét, erre készülünk, készítjük a vezetőinket. Szeretnénk újra aktivitásokat, lendületet vinni közösségeinkbe. Ezeknek a tevékenységeknek, a képzésen jelen levő nők a mozgatói, közösségeink szíve-lelke, akik képesek szebbé, jobbá, összetartóbba kovácsolni, ötleteikkel, programjaikkal kimozdítani, cselekvésre bírni sok háromszéki települést. A képzés végén nem véletlenül nyújtottunk át nekik ajándékba egy-egy kövirózsát, aminek latin neve sempervivum, azaz örökké élő. Ez a név a növény szívósságára, remek túlélő és alkalmazkodó képességére utal, amivel a nők is jócskán kell rendelkezzenek ahhoz, hogy a mindennapi feladatokkal megbirkózzanak”— összegezte Ájgel Ágnes.

„Meggyőződésem, hogy egy társadalomban a közgondolkodást és a mentalitásváltást a nők és a fiatalok fogják megvalósítani. A hangulatot pedig kisebb-nagyobb közösségben a nők határozzák meg” – fogalmazott Tamás Sándor, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének elnöke, aki köszöntőjében arra buzdította a jelenlevő hölgyeket, hogy legyenek generátorai azoknak a közösségeknek, ahol élnek. A fiatalokat pedig vonják be azokba a lehetőségekbe, amelyeket ők már megismertek vagy éppen részesei, hiszen ezáltal lehet az olyan programok értelmét kiteljesíteni, mint például a megyei önkormányzat helyi fejlesztési programjai, az óvoda és iskola, játszótér vagy könyvtár felújító projektjei.

A járványügyi előírásokat betartva húsz fős csoport vett részt a szombati találkozón. Az élményalapú képzésen a szakemberek csoportos és egyéni tevékenységek által világítottak rá arra a „belső magra”, erősségekre, amelyet a hölgyek az elkövetkezőkben tovább fejleszthetnek és hasznosíthatnak mindennapi aktivitásukban. Makkai Dimény Judit, szupervizor-coach és tréner szerint, ha tudatosak vagyunk saját működésünkben az alapeszközzé válik a közösséggel való munkánkban is. Barna Kata, pszichológus, szervezetfejlesztő tréner rávilágított, a vezetőképzés célja, hogy a nőszervezeti tagok még inkább motiváltabbak legyenek. Megértsék azt, hogy képességeiket érdemes megerősíteni és eredményesen használni azokban a közösségekben, ahol dolgoznak. Mindezt természetesen csapatot építve érdemes gyakorlatba ültetni, hiszen így minden könnyebb, a közösségi szervezés csapatban történik.